Shopping Cart

Online 7/24 Canlı Destek

yeni film izle hd film seyret
02 TFT Board PvE 9omkuveq6rp33lzt2dqs

TFT Nasıl Oynanır?

TFT Nasıl Oynanır?
TFT Nasıl Oynanır?

TFT Nasıl Oynanır?

League of Legends oyunun çıkışından itibaren oyun piyasasına pek çok elektronik spor organizasyonlarına odaklı olan oyun girdi. Söz konusu olan bu oyunlar arasında kart oyunları da dahil olmak üzere aynı zamanda battle royale oyunları da yer almaktadır. Ama üzgünüm ki hiçbir oyun MOBA oyun türünün izleyicilerine vermekte olduğu seyir zevkine ve de League Of Legends oyununun uzun soluklu görünmekte olan tutarlı başarı grafiğine sahip değildir. Bu başarının en önemli sebeplerinden birisi ise oyunun yapımcısının oyuna olan tutkusu ve oyunu koruma çabası gelmektedir

TFT Nedir?

                Bu oyun türünün temel mantık prensibi oyunun kahramanlarını bir satranç tahtası üzerine en iyi kompozisyon dahilinde yerleştirmek ve bu kompozisyon sayesinde rakibi alt etmek üzerine kurulu olan bir prensipten ibarettir. Bu işlemi gerçekleştirirken aynı zamanda şampiyonların sınıflarını, güçlerini ve yeteneklerini çok iyi bir şekilde bilmek de oyunculara büyük avantajlar sağlamakta ve onların oyun deneyimlerini çok yukarılara çekmektedir. Oyun içerisinde şampiyonları birleştirmek yolu ile seviye atlama durumu ve şampiyonlara eşyalar takmak yolu ile daha fazla hasar gücü elde etmek ve şampiyonların sinerjilerini birleştirmek suretiyle daha güçlü dizimler meydana getirme gibi mekanikler bulunmaktadır.

Tabi ki de tüm bunları gerçekleştirmek adına çok az seviyede de olsa League of Legends bilgisinin gerektiğini söylemem gerekiyor. Bu oyun türünde sekiz oyuncu karşı karşıya gelmekte ve birbirleri ile yarışmaktadırlar. Oyun içerisine dahil olan her oyuncu sahip olduğu şampiyonlarını satranç tahtasına istedikleri dizilimle yerleştirme şansına sahiptir. Bununla birlikte sürekli olarak şampiyon rotasyonu üretme ve yeni şampiyon seçme gibi avantajlar söz konusu olan durumlar arasında yer almaktadır.

Önerilen ;
Darksiders 2 Birinci Şahıs Bakış Açısı İle Oynama

Şampiyon seçiminin sonrasında ise oyuncuların kendi tahtasına ışınlanması gelir. Kendi tahtasına ışınlanan oyuncular ise alt kısımda kendilerine ait olan yedek kulübelerini görecektir. Sonrasında oyuncu savaşmasını ve galip gelmesini istediği şampiyonlarını bu tahtaya sürerek oyunu hızlandırır ve aslında temel akışını sağlamış olur. Bir TFT oyunun da bütün aksiyonlar otomatik olarak yerleştirilse de doğru sinerjileri yakalamak önemlidir.

votes
Makalemizi Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Son Oylananlar
Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Abdullah

TFT Oyunu Riot Games’in Strateji tabanlı bir oyunu ayrıca oyun çok eğlenceli

Anında Teslim Hesap

Otomatik Teslim Hesaplar

Anında Değişim

Hesaplar Ömür Boyu Garantilidir.

Canlı Destek

7/24 Canlı Destek

Güvenli Ödeme

256Bit Şifreleme ve 3D Secure