Shopping Cart

Online 7/24 Canlı Destek

yeni film izle hd film seyret
Steam Kutuphaneden Oyun Silme

Steam Kütüphaneden Oyun Silme

Steam Kütüphaneden Oyun Silme

Steam kütüphaneden oyun silme özeliği artık mümkün. Bilgisayar oyunları zaman geçirebilmemiz için birebirdir. Oyuncuların çok sevdiği oyunlarla buluşması Steam aracılığıyla gerçekleşir. Steam birçok oyuncunun çok sevdiği bir platformdur.

Oyunları satın almaya ve incelemeye aynı zamanda ücretsiz oyunlara güvenli bir şekilde erişmeye yarar. Steam platformunda birçok oyun vardır. Satın aldığımız ya da seçtiğimiz oyunlar kütüphanemizde birikirler. Dilersek oyunlarımızı aile paylaşımı özelliği ile istediğimiz insanlarla beraber oynayabiliriz.

Dilersek bu özelliği işimize yaramadığı zaman kapatabiliriz. Steam bu gibi birçok özelliği olan bir platformdur. Yeni özeliklerini kullanıcıları ile buluşturmaya devam etmektedir. Çok sevilen Steam oyun platformu oyunculara bir yeni özellik daha hediye etti.

Steam oyun silme gibi bir özelliği bünyesine getirdi. Artık eskisi kadar eğlenmediğiniz, sıkıcı bulduğunuz, aldığınıza pişman olduğunuz, hoşlanmadığınız ve denemek için kütüphanenize eklediğiniz oyunları kütüphanenizde tutmak zorunda değilsiniz.

Dilediğiniz oyunları kütüphanenizden kalıcı olarak silebiliyorsunuz. Bunu yapmanın ise çok basit bir yolu var. Birkaç adımda istemediğiniz oyunu kütüphanenizden kalıcı olarak kaldırabilirsiniz. Bunun için adımları uygulamanız gerekmektedir.

Oyunu Silmek İçin Yapılması Gerekenler

Kütüphanenizden istemediğiniz, hoşlanmadığınız ya da sıkıldığınız oyunu silebilirsiniz. Bu özellik Steam platformuna sonradan geldi. Bu özellik ile oyunları kalıcı olarak kaldırabilmeniz mümkün. Bunun için birkaç adımı takip etmeniz gerekiyor.

Steam, oyunculara sunduğu bu özellikle oyuncuların bu konuyu sık sık araştırmalarına neden oluyor. İşte Steam kütüphaneden oyun silme aşağıdaki adımlar sayesinde yapılıyor.

 1. Steam uygulamasını açınız.
 2. Hesabınız ile giriş yapınız.
 3. Sağ üstte yer alan kullanıcı adına tıklayınız.
 4. ”Hesap Detayları” bölümüne gidiniz.
 5. Buradaki ”Mağaza ve Satın Alım Geçmişi” butonuna tıklayınız.
 6. Tekrar aşağıdan çıkan ”Satın Alma Geçmişi Görüntüle” yazısına tıklayınız.
 7. Burada daha önce satın aldığınız tüm oyunları göreceksiniz.
 8. Silmek istediğiniz oyunun adını arayınız.
 9. Oyuna tıklayınız.
 10. ”Bu oyunu hesabımdan kalıcı olarak kaldırmak istiyorum.” butonuna tıklayınız.
 11. Karşınıza çıkan panelde onay verip vermediğinizi sorgulayacak. Oyunu silmekte hala kararlıysanız ”Oyunları hesabımdan kaldır.” seçeneğine tıklayınız.
 12. Eğer artık silmek istemiyorsanız da ”Hayır fikrimi değiştirdim.” seçeneğine tıklayınız.
 13. Oyunu sildiniz. Bilgisayarınızdan da kaldırmanız gerekiyor.
Önerilen ;
Knight Online Rehberi

Oyunu isterseniz bu şekilde silebilir, isterseniz farklı bir klasöre atıp orada bekletebilirsiniz. Eğer silmek istediğiniz oyunu göremiyorsanız oyunu bedavaya almış olabilirsiniz. Eğer bedavaya aldığınız oyunu silmek istiyorsanız Lisans ve Ürün Anahtarları Aktivasyonlarını Görüntüle butonuyla bu sayfaya erişmeniz ve oyunu burada bularak ”Kaldır” seçeneği ile Steam kütüphanenizden kaldırmanız gerekiyor.

Gördüğünüz gibi kütüphaneden oyun silme hiç zorluğu olan bir işlem değildir. Adımları eksiksiz takip ettiğiniz takdirde oyununuzu silebilirsiniz. Yani Steam, size bu imkânı her türlü sağlıyor. Böylece Steam oyun silme oldukça zahmetsiz bir işleme dönüşüyor.

Silinen Oyunlar Tekrar Alınır Mı?

Sildiğiniz oyunu tercih ederseniz daha sonra tekrar satın alabilme hakkınız vardır. Steam kalıcı oyun silme özelliğini sonradan verse de bu özelliği kullanan çok fazla oyuncu vardır. Oyunları silmeyerek farklı bir dosyada da tutabilirsiniz.

Bu sayede kararınız değişince tekrar satın almak zorunda kalmaz ve oradan tekrar oynayabilirsiniz. Zaman zaman bazı oyunlardan sıkılırız. Ancak sonra onlara tekrar dönme isteğimiz de olabilir. İster yukarıdaki adımları kullanarak oyunu kalıcı olarak siler, isterseniz de oyunu farklı bir dosyada barındırabilirsiniz.

Oyunu silseniz bile yeniden satın alma hakkınız olacağından bir kaybınız olmayacaktır. Yani yukarıdaki adımlarla kullandığınız Steam kütüphaneden oyun silme özelliği sizin için kalıcı bir soruna yol açmayacaktır. İstediğiniz takdirde işleri eski haline döndürmeniz mümkün. Ancak ne istediğinizi iyi bilmelisiniz.

Steam platformunun bir başka özelliği olan oyun iade etmeyi kullandıysanız bu konuda çok titiz davranan Steam platformunun size karşı güvenini zedeleyebilirsiniz. Oyunları silmeden ve iade etmeden önce çok iyi düşünmelisiniz. Oynamadığınız oyunları farklı bir dosyada biriktirme işlemi belki de daha sağlıklı bir yöntem olabilir.

Böylece karşılaşılacak büyük ya da küçük sorunların önüne geçilmiş olunur. Bu sayede Steam platformundan daha fazla verim alıp daha fazla eğlenerek kullanabilirsiniz. Steam her geçen gün yeni özellikler eklemeye devam ederken bu özellikleri kullanmak ve tadını çıkarmak da bir o kadar keyifli olacaktır. Steam oyun silme özelliği ile silinen oyunlar geri alınabilir.

votes
Makalemizi Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Anında Teslim Hesap

Otomatik Teslim Hesaplar

Anında Değişim

Hesaplar Ömür Boyu Garantilidir.

Canlı Destek

7/24 Canlı Destek

Güvenli Ödeme

256Bit Şifreleme ve 3D Secure