Shopping Cart

Online 7/24 Canlı Destek

yeni film izle hd film seyret
FPS-olcme

Oyunda FPS Değerini Gösteren En İyi 6 Program

Oyunda FPS Değerini Gösteren En İyi 6 Program

Oyunda FPS Değerini Gösteren En İyi 6 Program
Oyunda FPS Değerini Gösteren En İyi 6 Program

Birçoğumuz oyun oynamak için PC toplamakta. Ancak oyunlarda bir çoğumuz FPS gibi bilgisayar performansını yansıtan değerleri görmek istiyor. Bunun için FPS gösteren programlar bulunmakta. Oyun içi FPS gösterme programları kullanım olarak aynı amaca hizmet etse de birbilerinden oldukça farklı tasarımlar ve özellikler sunmaktadır.

Oyunda FPS Gösteren En İyi 6 Program

Birçok program bulunmasına karşın en çok kullanılan oyun içi FPS gösterme programları aşağıdaki gibidir.

MSI AfterBurner

MSI firmasının oyuncular için çıkardığı bu yardımcı yazılım ile bilgisayarınızın oyunlardaki performansını yakından izleyebilirsiniz. Sadece FPS izlemek yerine, GPU sıcaklığı, CPU sıcaklığı, CPU ve GPU kullanımı, Ram kullanımı gibi değerleri de yakından takip edebilirsiniz. Üstelik uygulama bununla da sınırlı değil. Bu uygulama ile oyunlarda bilgisayarınızı yormadan ekran görüntüsü alabilir veya video kaydı yapabilirsiniz. Oldukça optimize şekilde çalışan bu uygulamayı kullanmanız işinizi oldukça kolaylaştıracaksınız. Özellikle YouTube yayını yapan biriyseniz, bu program tam da size göre. MSI AfterBurner‘a buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

1612478516 285 Oyunda FPS Degerini Gosteren En Iyi 6 Program Zompir

Fraps

Oldukça basit ve sade bir arayüze sahip olması, onun kolay kullanımını sağlamış. Ancak bu sizi yanıltmasın, nitekim Fraps ile FPS değeri öğrenmenin yanı sıra, ekran görüntüsü alabiliyor ve video kaydedebiliyorsunuz. Sade arayüzü ve kodlaması ile bilgisayarınızı yormadan FPS değerlerini takip edebilir ve video kaydı yapabilirsiniz. Fraps yazılımına buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

1612478517 604 Oyunda FPS Degerini Gosteren En Iyi 6 Program Zompir

Bandicam

Fraps’a göre biraz daha gelişmiş arayüze sahip olan Bandicam ile bilgisayarınızın oyunlardaki FPS performansını izleyebilir, ekran görüntüsü alabilir ve video kaydı yapabilirsiniz. Oldukça optimize bir şekilde çalışan Bandicam oldukça uzun zamandır oyuncuların tercih ettiği bir yazılım olmasının yanı sıra, oyun dışı ekran görüntüsü alma ve video kaydı yapma konusunda da oldukça başarılıdır. Bandicam programına buradan ulaşabilirsiniz.

Önerilen ;
CS GO Wall Hack Kodu
1612478517 499 Oyunda FPS Degerini Gosteren En Iyi 6 Program Zompir

CAM App

Bilgisayarınızı izlemek ve ayarlamak için birden fazla program kullanmanın günleri sona ermiştir. CAM, PC’nizin en iyi şekilde çalışmasını sağlamak için ihtiyaç duyduğunuz temel verileri sağlayan, kullanımı kolay ve kapsamlıdır. CAM’ı PC’nizin en iyi arkadaşı olarak düşünebilirsiniz.

CAM App ile yapabileceğiniz birçok şey var. Örneğin; FPS izleme, CPU genel kontrol, oyun geçmişi, oyun içi kaplama, çekirdek sıcaklıkları, bulut verisi gibi pek çok özellik ile birlikte geliyor olması oldukça büyük avantaj sağlıyor. Ayrıca bu değerleri mobil cihazınızdan da eş zamanlı olarak takip edebiliyorsunuz. NZXT tarafından geliştirilen yazılıma bu bağlantıdan kolayca ulaşabilirsiniz.

1612478517 54 Oyunda FPS Degerini Gosteren En Iyi 6 Program Zompir

FPS Monitor

FPS Monitor, yalnızca iyi eski Fraps’a benzeyen bir FPS sayacını göstermeyen, aynı zamanda birçok başka parametreyi de gösterebilen ilk özel yazılım aracıdır. Bu, oyun oynarken donanımınızın nasıl performans gösterdiğine dair net bir genel bakış sağlamaktadır.

Sistem bilgilerini gerçek zamanlı olarak bir oyun yerleşimi olarak göstermek, FPS Monitor‘ün yalnızca temel bir parçasıdır. Ek olarak, donanım kullanım istatistiklerini (belirli bir süre için) toplayabilir ve daha ayrıntılı analiz için dosyaya yazabilir.

FPS Monitor, oyun algınızı ve bunun sonucunda oyun zevkinizi etkileyen neredeyse tüm donanımı inceler. CPU ve GPU – Program oyununuzda yüklerin çok yüksek olduğunu gösterecektir ya da belki darboğaz sabit diskinizde kim bilir… FPS Monitor yazılımına buradan erişebilirsiniz.

Oyunda FPS Degerini Gosteren En Iyi 6 Program Zompir

GeForce Experience

Nvidia tarafından geliştirilen bir yazılım olan GeForce Experience, oyunlardaki FPS değerlerini izleme konusunda size yardım ederken aynı zamanda ekran görüntüsü alma, video kaydetme ve canlı yayın yapma olanağı da sunmaktadır. Çok iyi bir optimizasyona sahip olması, bunları yaparken oyunlarda performans düşüşü yaşamanıza engel olacaktır. GeForce Experience yazılımına buradan ulaşabilirsiniz.

Önerilen ;
AMD Ekran Kartı FPS Arttırma 2021

Oyunda FPS Değerini Gösteren En İyi 6 Program yazımızı beğendiyseniz Bilgisayarınız Hangi Oyunları Kaldırır Öğrenin yazımızı da okuyabilirsiniz.

 

votes
Makalemizi Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Anında Teslim Hesap

Otomatik Teslim Hesaplar

Anında Değişim

Hesaplar Ömür Boyu Garantilidir.

Canlı Destek

7/24 Canlı Destek

Güvenli Ödeme

256Bit Şifreleme ve 3D Secure