Shopping Cart

Online 7/24 Canlı Destek

yeni film izle hd film seyret
8FEKT

Minecraftta Bilinmeyen Şeyler

Minecraftta Bilinmeyen Şeyler
Minecraftta Bilinmeyen Şeyler

Minecraftta Bilinmeyen Şeyler

Her oyunda olduğu gibi Minecraft oyununda da oyuncuların bilmedikleri ya da çok az ve yetersiz bilgiye sahip oldukları şeyler vardır. Oyuncuların daha iyi bir oyun deneyimi yaşayabilmeleri adına yazımızın devamında oyun hakkında bilinmeyenler listesini sizinle paylaşacağım. Numara numara gideceğim bu listede yer alan her madde sizin oyun zevkinizin iyileştirilmesi adına emek sarf edilerek oluşturulmuş bilgilerden bir araya gelmektedir. Siz de Minecraft oynarken daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızın devamında bizlere eşlik edin. Keyifli okumalar!

  1. Oyun içerisinde çok nadir bir şekilde bulunmakta olan dev büyüklükteki mantarların yetişmekte olduğu ve üstünde mantar bulunmakta olan ineklerin yaşamakta olduğu yerler küçük mantar adalarıdır.
  2. Yeraltı kısmında gizli bir şekilde bulunmakta olan bir oda içerisinde ender gözleri ile oluşturmakta olduğumuz bir boyut kapısının içerisinden geçebilir ve Ender Ejderhasının yaşam alanına gidebiliriz.
  3. Bir botu kapısı açabilmek için oyuna yer almakta olan obsidyen taşları düzgün bir şekilde dizmemiz ve ardından çakmak çakmamız gerekiyor. Sonrasında ise açılacak olan boyut kapısı yardımı ile Nether’e yani cehenneme gideceğiz.
  4. Bataklık tarzı olan bölgelerde nadir de olsa büyücü evlerine rastlamanız mümkün olan bir durumdur. büyücüler yalnızca geceleri görünecektir ve sizleri görmeleri halinde de sizlere zarar verebilmek adına iksirler kullanarak saldırmaya başlayacaktır. Büyücüleri öldürmek için ise epey büyük bir çaba harcamanız gerekiyor. Zira hayatta kalabilmek için bu büyücüler bütün iksirlerini tüketecektir. Su altı tarzında bir noktadan çıkmasalar bile suda nefes alabilecekleri bir iksire sahiptirler ve aynı zamanda onları yakma eylemi içerisine girdiğinizde ateş direnci için iksir kullanmaya başlayacaklar ve gerçekten bütün yöntemlerini kullanarak hayatta kalacaklardır.
  5. Creeper’lar kedilerden aşırı şekilde korkmaktadırlar. Bir kedi yakınlarına yaklaştığı zaman saldırgan tavırlar sergilemese bile onlardan uzak durmaya çalışırlar. Eviniz içerisinde bir kedi bulundurmanız Creeepr girme ihtimalini oldukça aşağı çekecektir.
  6. Creeper’ların üzerlerine doğru bir şimşek çaktığı zaman onlar ölmezler ve zarar görmenin aksine üzerlerine akan enerji kaynağını sömürürler ve böylece bir elektrik kalkanına da sahip olurlar.
  7. Oyun içerisinde yaşanmakta olan neredeyse her iklime özel olarak bir yapı bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse çöller içerisinde piramitler yer alırken ağaçlık alanlarda ise tapınaklar görmeniz mümkün olan bir durumdur. bu yapıların içerisinde işinize yarayacak şekilde malzemeler bulunurken aynı zamanda bu yapılarda tuzaklarda mevcuttur.
votes
Makalemizi Oylayın
Önerilen ;
Flame Yapmak Nedir?
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Anında Teslim Hesap

Otomatik Teslim Hesaplar

Anında Değişim

Hesaplar Ömür Boyu Garantilidir.

Canlı Destek

7/24 Canlı Destek

Güvenli Ödeme

256Bit Şifreleme ve 3D Secure