Shopping Cart

Online 7/24 Canlı Destek

yeni film izle hd film seyret
GTA 5 Açılmama Sorunu Çözümü - Bu Bir Oyun

GTA 5 Açılmama Sorunu Çözümü

GTA 5 Açılmama Sorunu Çözümü

GTA 5 Açılmama Sorunu ÇözümüEpic Games’in amiral gemilerinden biri olan GTA 5, bazı bilgisayarlarda çeşitli sorunlar yaratmakta. Bu sorunların birkaç farklı sebebi olabilir. Bu sorunlardan en sık karşılaşılanı, GTA 5 başlamıyor sorunudur. Daha fazla endişe etmeyin, GTA 5 açılmama sorunu çözümü için kapsamlı bir rehber hazırladık. Bu sayede sorununuz ortadan kalkacaktır.

GTA 5 Açılmama Sorunu Çözümü 1: Yönetici olarak çalıştırın

Eğer oyun düzgün bir şekilde açılmıyorsa, masaüstünde bulunan oyunun simgesine sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştırın. Bu sayede sisteminizde bulunan engellenmiş dosyaların da açılmasını sağlayabileceğiz. Bu, GTA 5 Açılmama Sorunu çözümü için yapabileceğimiz en basit işlemdi.

GTA 5 Açılmama Sorunu Çözümü 2: NVIDIA’ı devre dışı bırakın

Bilgisayarınızda NVIDIA aygıtlarınız veya sürücünüz varsa ve GTA 5’in başlatılmaması sorunuyla karşılaştıysanız, bu yöntemi deneyin. Bilgisayarınızda NVIDIA kartlarla bir uyumluluk sorunu olabilir. Windows + R tuşuna basın ve açılan pencereye “devmgmt.msc” yazdıktan sonra Enter tuşuna basın.

NVIDIA simgesini bulun, üzerine sağ tıklayın ve cihazı devre dışı bırak seçeneğine tıklayın. Oyunu başlatın ve NVIDIA’yı yeniden aktif hale getirin.

GTA 5 Açılmama Sorunu Çözümü 3: Programı yeniden yükleyin

Uygulama bozuk olduğu için bu oyun başlatılamayabilir. Ardından, sorunu çözmek için bilgisayarınızın denetim masasından komple kaldırın ve yeniden yükleyin. Programı sildikten sonra c: User, Program dosyaları ve Program Files seçeneklerinden Rockstar Games klasörlerini bulun ve Shift + Delete tuşu ile tamamen kaldırmayı unutmayın.

Önerilen ;
GTA 5 te Paraşüt Nasıl Açılır?

Sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol etmek için GTA V’yi yeniden başlatın.

GTA 5 Açılmama Sorunu Çözümü 4: Oyunu Güncelleyin

Eğer dosyalarınızda bir sorun varsa, bunu ortadan kaldırmak için güncelleme yapın. Bunun için Steam Luncher’ı açın ve kütüphane sekmesinden GTA 5 yazarak oyunu bulun. Oyuna sağ tıklayın, “Yerel Dosyalar” ardından “Oyun Önbellek” seçeneklerini doğrulayın ve Kapat’a tıklayın.

GTA 5 Açılmama Sorunu Çözümü 5: Ekran kartı sürücüsünü güncelleyin

Eski ekran kartları bilgisayarlarınızın çift motorlu yüksek performanslarınızı doğrudan etkiler. Bu da GTA 5 başlatılamadı sorununa sebep olabilir. Sürücünüzü manuel ve otomatik olarak güncelleyebilirsiniz. Eğer manuel indirme yapacaksanız, ilk olarak ekran kartı marka ve modelinizi bulun ve arama motorlarından sürücüyü indirin. Diğer seçenek olan otomatik güncelleme, Driver Easy gibi programlarla mümkün olabilir. Eğer NVIDIA programınız varsa, bilgisayarınızın sağ alt köşesinden de güncelleme yapabilirsiniz.

GTA 5 Açılmama Sorunu Çözümü 6: Antivirüsleri Devre Dışı Bırakın

Antivirüs programları bazen çok fazla probleme sebep olabilir. Güvenlik tedbirleri birçok farklı sorunun doğuşuna sebep olacaktır. Buna oyunların açılması da dahil. Bunun için bilgisayarınızdaki açık olan antivirüs programını devre dışı bırakın ve tekrar giriş yapmayı deneyin. Aynı zamanda Windows Defenderı da kapatmalısınız.

GTA 5 Açılmama Sorunu Çözümü 7: Windows’u Güncelleyin

Windows 10 kullanıyorsanız cihazınızı otomatik veya manuel olarak güncelleyebilirsiniz. Windows uygulaması güncellenmediği zaman bazı kritik dosyaların çalışmasını engelleyebilir. Ayrıca güncellenen işletim sistemi, oyunun güncel versiyonuyla optimize edilebilir. Bu durumda oyun açılmayabilir. Eğer bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aramaya “Windows Update” yazın ve güncellemeleri kontrol edin. Güncel olmayan dosyalar varsa, bilgisayarınız otomatik olarak güncellenecek.

GTA 5 Açılmama Sorunu Çözümü 8: Oyun Önbellek Klasörlerini Temizleyin

Bilgisayarınızda biriken oyun önbellek dosyaları da GTA 5 başlamıyor sorunu vermesine sebep olabilir. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız kısaca:

Önerilen ;
Valorant Gerekli Programı Kuramadık Hatası

Steam’den çıkın ve kapatın. Windows + R tuşlarına basın ve Çalıştır’ı başlatın. %public% yazın ve açılan sayfadan Steam klasörünü silin.

GTA 5 Başlatılamıyor Sorunu için yukarıdaki tüm yolları denediğiniz halde sorun devam ediyorsa, bilgisayarınızın donanımlarıyla ilgili sorun yaşıyorsunuz anlamına gelebilir! Makalemiz size destek olmadıysa, yorumlar kısmından bize yazarak destek isteyebilirsiniz.

Ayrıca Fifa ve Pes Dışındaki Futbol Oyunları içeriğimizi de okuyabilirsiniz.

votes
Makalemizi Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Anında Teslim Hesap

Otomatik Teslim Hesaplar

Anında Değişim

Hesaplar Ömür Boyu Garantilidir.

Canlı Destek

7/24 Canlı Destek

Güvenli Ödeme

256Bit Şifreleme ve 3D Secure