Shopping Cart

Online 7/24 Canlı Destek

yeni film izle hd film seyret
indir 14 1

Fortnite Ayarları

Fortnite Ayarları
Fortnite Ayarları

Fortnite FPS Arttırma

Fortnite FPS Arttırma
Fortnite FPS Arttırma

                Bir oyunu gerçekten keyifli bir biçimde oynamanızın sırrı o oyunun grafiklerinin bilgisayarın hızı ile olan ilişkisinin doğru yapılandırılmasını sağlamak ve oyunu donmadan yani FPS düşmesi yaşamadan oynamaktır. Fortnite oyununda FPS değerlerinizi arttırabilmenizin yolu ise oyunun grafik ayarlarını bilgisayarınızın hızlı bir şekilde çalıştırabileceği şekilde ayarlamak olmalıdır.

Örnek olarak monitörünüzün değeri ne ise oyun içerisindeki grafik görsellerinizin değerini de ona göre ayarlamalı  ve ekran kartınızın ayarlarını oyuna göre ayarlamalısınız. Aynı zamanda oyun oynarken aşağı sekmelerde herhangi bir ünitenin çalışmaması da yüksek FPS değerleri ile oynamanıza imkan sağlayacaktır.

Fortnite Çözünürlük Değiştirme

Fortnite Çözünürlük Değiştirme
Fortnite Çözünürlük Değiştirme

                Oyunu gerçekten kaliteli bir şekilde oynamanın yolu ekrana baktığınız zaman gerçek zamanlı olan görüntüleri anında görmek ve gerçekten kaliteli grafiklerle oynamaktan geçmektedir. Bu sağlayabilmek adına da yapmanız gerekli olan işlem kesinlikle çözünürlük ayarlarınızı oyuna iyi bir şekilde entegre etmektir. Öncelikle monitörünüzün çözünürlük değerlerinizi kontrol etmenizin ardından sonrasında oyun içi seçeneklerden görüntüyü seçerek ardından çözünürlük ayarlarınızı monitörünüzün çözünürlüğü ile aynı seviyeye çekmenizi öneririm. Zira aynı değerlere sahip olmadığı takdirde oyun deneyiminiz epey büyük bir zarar görecektir.

Fortnite Başlatma Seçenekleri

Fortnite Başlatma Seçenekleri
Fortnite Başlatma Seçenekleri

                Fortnite oyununu açabilmeniz yani başlatabilmeniz için bilgisayarınıza gerekli olan komutları vermeniz gerekiyor. Bu komutlar arasında ise pek çok seçenek yer alır. Öncelikle oyunun masa üstünde yer almakta olan simgesine çift tıklayarak oyunu açma şansına sahipsiniz. Aynı zamanda bir başka seçenek olarak oyunun kurulu olduğu klasöre gidebilir ve oradan oyunun simgesine tıklayarak oyunu açabilirsiniz.

Önerilen ;
Cs'de Bot Atma

Bir başka yöntem olarak oyun simgesine sağ tıklamanızın ardından yönetici olarak çalıştır diyebilir ve karşınıza çıkacak olan pencerede evet seçeneğine tıklayarak oyunu başlatabilirsiniz. Bir başka yöntem de oyunu ekran kartı sürücünüze tanıtmak ve oyun başlangıcını ekran kartı sürücünüz üzerinden gerçekleştirmektir.

Fortnite Nvidia Ayarları
Fortnite Nvidia Ayarları
Fortnite Nvidia Ayarları

                Fortnite oyununu gerçekten keyifli bir şekilde oynayabilmeniz için gerekli olan şey ekran kartı üzerinden gerekli olan ayarları yapmaktır. Nvidia markalı ekran kartınıza girerek oradan oyunu ekran kartınıza tanımlamanızın ardından bilgisayarınızın gücüne bağlı olarak ayarları düzenleme şansına sahipsiniz. Bu ayarları gerçekleştirdiğiniz takdirde de oyunu gerçekten çok keyifli bir şekilde oynamaya başladığınızı siz de fark edeceksiniz.

Fortnite Hassasiyet Ayarları
Fortnite Hassasiyet Ayarları
Fortnite Hassasiyet Ayarları

                Oyun içerisinde hassasiyet ayarlarınızı iyileştirebilmeniz için öncelikle pencere modunuzu full ekran olarak ayarlamanız gerekiyor. Ardından ekran çözünürlüğünüzü monitörünüzün çözünürlük ayarına uyacak şekilde düzenlemelisiniz. Kare hızı sınırınız ise 240 FPS olmalıdır. Görüş uzaklığını destansı olarak tercih edebileceğiniz gibi gölgeler ve kenar yumuşatma seçeneklerini kapatarak oyunu çok daha rahat bir şekilde oynayabilirsiniz. Fare hassasiyetiniz X seçeneği için 0.08, Y seçeneği için 0.06 olmalıdır. ADS sens için uygun olan ayar ise 0.60’tır. dürbün hassasiyetiniz için de 0.40’ı seçmeniz de büyük fayda görüyorum.

Fortnite Ayarları Sıfırlama
Fortnite Ayarları Sıfırlama
Fortnite Ayarları Sıfırlama

                Oyun içerisinde yapılandırmış olduğunuz ayarlar artık size istediğiniz performansı sağlamıyor ise oyun ayarlarınızı sıfırlayarak yeni bir ayar düzeninde oynama şansına sahipsiniz. Bunu yapmanız için gerekli olan işlem ise ayarlar seçeneğine girerek ardından ayarları sıfırla butonuna tıklamaktır. Bu işlemi gerçekleştirmenizin ardından oyun içerisindeki bütün ayarlarınız varsayılan olarak değiştirilecektir.

Fortnite AMD Ayarları
Fortnite AMD Ayarları
Fortnite AMD Ayarları

                Kullanmakta olduğunuz AMD ekran kartınız için Fortnite oyunu ayarlarını yaparken öncelikle oyununuzu ekran kartınızın üzerine tanımlamanız gerekiyor. Ardından yapmanız gereken işlem ise burada bilgisayarınıza uygun olacak şekilde grafik ayarlarını gerçekleştirmek ve oyun içerisinde ki seçeneklerde de aynı işlemleri uygulamak olacaktır.

Önerilen ;
Valorant Gerekli Programı Kuramadık Hatası
Fortnite Ses Ayarları
Fortnite Ses Ayarları
Fortnite Ses Ayarları

                Oyunda rakibinizin hareketlerini ses yolu ile algılayabilmeniz adına yapmanız gereken şey ses ayarlarını kendi kullanmış olduğunuz aygıtınıza göre ayarlamaktır. Aygıtınızın türüne ve modeline göre, aynı zamanda verdiği ses türüne göre oyun içerisindeki ses ayarlarından düzenlemeler gerçekleştirebilirsiniz.

Fortnite PS4 Ayarları
Fortnite PS4 Ayarları
Fortnite PS4 Ayarları

                Oyunu eğer PS4 konsolunda oynamakta iseniz oyun ayarlarınızı da ona göre ayarlamanız keyifli bir biçimde oynamanız adına çok iyi bir işlem olacaktır. Durum böyle iken PS4 üzerinden oyun oynuyorken kullandığınız cihazın gücü ve aynı zamanda görüntülemenizi sağlayan monitörünüzün gücü ayarlarınız üzerinde çok etkilidir. Oyunu daha verimli bir şekilde oynayabilmek adına yapmanız gereken işlem ise cihazınızın gücünü oyun ile aynı şekilde ayarlamak olmalıdır.

               

votes
Makalemizi Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Anında Teslim Hesap

Otomatik Teslim Hesaplar

Anında Değişim

Hesaplar Ömür Boyu Garantilidir.

Canlı Destek

7/24 Canlı Destek

Güvenli Ödeme

256Bit Şifreleme ve 3D Secure