Shopping Cart

Online 7/24 Canlı Destek

yeni film izle hd film seyret
bug nedir nasıl oluşur

Bug Nedir? Nasıl Oluşur?

Bug Nedir? Nasıl Oluşur?

Bug Nedir? Nasıl Oluşur?
Bug Nedir? Nasıl Oluşur?

Bug, genellikle online oyunlarda meydana gelen ve sistemin o anki durumundan kaynaklı kısa süreli hatalardır. Bug oluşması demek, sistemin o anda arka planda yaptığı işlemlerde hatalı sonuç bulması, hesaplama hatası yapmasıdır.

Bu Nasıl Ortaya Çıktı?

Bundan yıllar yıllar önce, “Develer tellal, pireler berber iken…” bilgisayarın bir oda büyüklüğünde ve yalnızca birkaç tane olduğu zamanlarda oluşan hesaplama hatalarının çözümleri aranırken bir teknik açıdan herhangi bir sorun bulunamadığında, “Bilgisayarın içerisine böcek girdi.” deniyordu. İngilizcede böcek anlamına gelen “Bug” günümüzde de bu şekilde yer etmiştir. Tabii aslen olayın böcekle bir alakası yoktur.

Bug Nedir? Nasıl Oluşur?

Bug, sistemin o anki hesaplamaları yaparkensıra atlaması, bir işlemi bitirmeden diğerine başlaması veya yaptığı işlemi hatalı bulması ve hatta o anda sistemin yoğun olmasından ve bunun gibi durumlardan kaynaklanabilmektedir. Ayrıca sistemde yazılım hatası bulunması, teknik veya yazılımsal açıdan eksik olması veya yazılımsal açıdan uyuşmazlıkların olması da bug sorunu ortaya çıkarabilmektedir. Oyun oynarken bug oluşmaması için bu sorunlara dikkat etmeniz halinde de oyundan kaynaklı sorunlar ile bug oluşabileceğini de hatırlatmadan geçmemek gerekir.

Bug Nedir? Nasıl Oluşur? yazımızı beğendiyseniz Cs’de Bot Atma  içeriğimize de göz atabilirsiniz.

votes
Makalemizi Oylayın
Önerilen ;
Among Us Nasıl İndirilir
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Son Oylananlar
Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
can kurtuluş

Peki bu bugları nasıl buluyorlar , yani olmadık dağda olmadık taşın altından çıkan silah ? internette yüzlerce video bulabilirsiniz bununla alakalı nerelerden neler buluyorlar. Bu daha garip bir konu değil mi ?

Anında Teslim Hesap

Otomatik Teslim Hesaplar

Anında Değişim

Hesaplar Ömür Boyu Garantilidir.

Canlı Destek

7/24 Canlı Destek

Güvenli Ödeme

256Bit Şifreleme ve 3D Secure