Valorant'ta Ajan Nasıl Açılır?

Riot Games'in yeni FPS oyunu Valorant'ta 14 tane ajan bulunmaktadır, bunlar; Jett, Raze, Breach, Omen, Brimstone, Phoenix, Sage, Sova, Viper, Cypher, Reyna, Killjoy ve Skye adlı ajanlardır. Oyuna yeni başladığınızda Jett, Phoenix, Sage, Sova ve Brimstone olmak üzere 5 adet ajan halihazırda açıktır ve hemen oynayabilir durumdadır. Geri kalan 9 ajan ile oynamak isterseniz, her bir ajan için o ajanın ajan kontratını aktif etmeli, gerekli XP miktarını kazanmalı veya 1000 Valorant Puanı ile aşamaları direkt açmalısınız. Yani Riot Games size hem ücretli hem de ücretsiz ajan açma fırsatı sunuyor. Şimdi valorant'ta ajan nasıl açılır ona bakalım.

Ücretsiz Ajan Açma

Valorant oyununu açtığınızda ekranınızın üst kısımda bulunan ajanlar kısmına girerek oyundaki bütün ajanları görebileceğiniz ekrana ulaşabilirsiniz. Buradaki ekranın alt kısmında aktif olan ve olmayan toplam 14 ajan yer almakta. Kullanamadığınız yani henüz aktif olmayan ajanların resimlerinin sağ alt köşesinde kilit simgesi gözükür. Bu henüz aktif olmayan ve sağ alt köşesinde kilit simgesi olan ajanlardan istediğinizi ücretsiz bir şekilde oynamak için valorant'ta ajan nasıl açılır sorusunu sizin için madde madde cevapladık:

 • Kilit simgesi olan ajanı açmak ve oynamak istediğiniz ajanı aktif etmek için, ajanın simgesine tıklayıp "aktifleştir" butonuna tıklayınız.
 • Aktifleştir butonuna bastıktan sonra ajan kontratınız aktifleşti fakat bu aktifleştirdiğiniz ajanı hemen oynayabileceğiniz anlamına gelmiyor.
 • Kontratı aktifleşmiş bir ajanı oynamak için her biri 20.000 XP gerektiren ilk 4 aşama ve 50.000 XP gerektiren 5. ve son aşamayı bitirmeniz gerekmektedir. İlk kısımda bulunan 5. aşamayı bitirmeniz halinde ajanı oynayabilirsiniz.
 • Ajanı oynamaya başlamak için ajan kontratı aktifken "rekabete dayalı, derecesiz veya spike hücum" oyun modlarına katılıp XP kazanabilirsiniz. Gerekli XP'yi topladığınızda hem ajanı açmış hem de seçmiş olduğunuz ajana özel sprey ve çıkartmaları kazanabilirsiniz.
 • İstediğiniz ajanı açmanız için gerekli XP'yi, ana ekranda üst tarafta bulunan ajanlar sekmesine girip aktif etmiş olduğunuz ajanın kontratını görüntülemelisiniz, bu sayede her aşamadaki gerekli XP miktarını görebilirsiniz.
 • 5. aşamayı tamamladığınızda valorant'ta ajan açma işleminiz gerçekleşmiş demektir ve artık bu ajanı oynayabilirsiniz.

Ücretli Ajan Açma

Valorant'ta ücretli ajan nasıl açılır? Eğer ajan açmak istiyorsanız ve XP kazanmak için vakit kaybetmek istemiyorsanız Valorant Puanı kullanarak istediğiniz ajanı oynamak için hemen satın alabilirsiniz. İstediğiniz ajanı Valorant Puanı kullanarak hemen almak istiyorsanız şu adımları uygulayınız:

 • Ana menüde sağ üstte bulunan Radyant ve Valorant Puanı logolarından Valorant Puanı logosuna tıklayınız ve satın alma sekmesinden en az 1000 Valorant Puanı satın alınız.
 • Ana ekrana geri dönüp ajanlar sekmesine tıklayınız.
 • İstediğiniz ajanı seçin ve etkinleştir butonuna tıklayınız.
 • Kontratı görüntüle butonuna tıklayıp Ajan Kontratı sayfasına gidin.
 • Ekranın alt kısmında bulunan aşamalardan 5.sine tıklayınız.
 • 5. Aşamaya tıkladığınız taktirde ekranın sağında bulunan "1-5. aşamaları aç" butonuna tıklayarak 1.000 Valorant Puanı verip oynamak istediğiniz ajanı hemen alabilirsiniz.