Valorant Açılmama Sorunu 

Riot Games şirketinin League Of Legends oyunun ardından oyuncular tarafından en çok sevilen ve en çok oynanan oyunu olan Valorant, oyuncu sayısı bakımından her geçen gün biraz daha büyümektedir. Bu büyümesinin temel sebebi de oyun içerisindeki eğlencenin ve rekabet ortamının gayet yüksek olması ile birlikte çok tanınmış olan canlı yayın uygulamalarında canlı yayın açan oyuncuların oyun kategorileri arasına bu oyunu da eklemesinin bir payının olduğunu söylemem yanlış olmayacaktır.

Bununla birlikte oyuna yeni başlayan kimseler maalesef oyun içerisinde belli başlı sorunlarla karşılaşıyor. Neticede çok yeni bir oyun olması nedeniyle bu hataların alınması normaldir. Durum böyle olunca da açılmama sorununun nedeni ve çözümü de çok merak ediliyor. Eğer siz de Valorant açılmama sorununun nedenini ve çözümünü merak edenlerdenseniz yazımızın devamında bizlere eşlik edebilirsiniz. Keyifli okumalar!

        Valorant Açılmama Sorununun Nedeni ve Çözümleri

                Valorant oyuncularınca pek çok konu hakkında sorunlardan ve hatalardan bahsedilmiştir. İnsanlar bu sorunların cevabını ilk olarak internette aramış ve ardından çareyi oyunun yapımcı şirketi olan Riot Games’in yetkililerine internet postası göndermekte bulmuştur. biz de bu oyuncuların karşılaştıkları sorunlardan birisi olan açılmama sorununa yazımızda yer verecek ve çözeceğiz. Bir oyunun açılmama sebepleri arasında pek çok neden yer alabilir. Genel olarak pek çok zaman karşılaşılan bu hatanın kaynağı oyunun dosyaları ile alakalı oluyor. Eksik bir dosya fark edildiği zaman oyun ya istendiği gibi çalışmıyor ya da hiç açılmıyor.

Diğer bir sorun ise tamamen sistemsel çapta olan eksikliklerden ötürü meydana geliyor. Misal olarak oynamak istediğiniz oyunu çalıştırabilecek kadar iyi bir sisteminiz olmayabilir ya da sisteminizde bir parçanın eksik çalışıyor olma ihtimali mevcuttur. Dosya ile alakalı bir sorun yaşadığınızı düşünecek olursak eğer bu sorunun çözümü için yapmanız gereken şey oyunun eksik olan dosyalarını tespit edip yeniden yüklemek ya da oyunu tamamen kaldırıp tekrardan yüklemek olacaktır. Eğer sorununuz sizin bilgisayarınızın gücü ile alakalı bir sorun değilse bu aşamayı tekrarlamanızın ardından oyuna rahatça girebileceksiniz.