Agar.io Nasıl Oynanır?

             Konsol ve bilgisayar oyunlarının sunmakta olukları grafik ayarları ile web sitesi üzerinden oynanabilecek oyunlar ikinci plana atılmıştı. Web sitesi tabanlı olarak piyasaya sürülmüş olan oyunların ikinci plana atıldığı günümüzde Agar.io oyunu her anlamda oyuncularının aklını çelmeyi başarabilen bir oyun olarak karşımıza çıkmış ve oyuncularının beğenisini kazanmayı başarmıştır.

 

Agar.io Nedir?

                Agar.io oyunu web tarayıcısı üzerinden oynanılmasına imkan sağlanan ve çoklu oyuncu seçenekleri ile de oynama imkanınızın bulunduğu bir oyundur. Bilgisayarınıza bağlı olan fare ve klavye aygıtları sayesinde oynama fırsatına sahipsiniz. Oyunun asıl olarak amacı ise rakip olan insanlara yem olmadan önce küçük baloncuk adı verilen yemleri toplamak ve yönlendirdiğiniz karakteri büyütmektir. Sonrasında ise sizden küçük olan rakiplerinizi kendinize bir yem olarak belirleyerek büyümenize devam edeceksiniz.

Oyun içerisindeki karakterinizin boyutu fazla büyük hale gelmiş ise ve bu durum sizin oyun zevkinizi bozuyorsa klavyeniz üzerinde yer almakta olan boşluk tuşunu kullanmak suretiyle bölünme ve oyuna o şekilde devam etme şansına sahipsiniz. Aynı zamanda w tuşunun kullanımı rakiplerinizin üzerine parça göndermenizi ve onları yemenizi sağlayacaktır.

Agar.io Nasıl Oynanır?

Oyunu oynamak isteyenler oyunun ismini web tarayıcılarının üzerine yazarak oyuna giriş yapabilirler. Sonrasında oyuncular oyuna başlamadan önce kendilerine bir isim belirlemek zorundadır. Daha sonrasında ise bölge seçilecek ve ardından oyuna giriş sağlanacaktır. Oyun içerisinde yer almakta olan karakteriniz üzerinde herhangi bir gelişme kaydetmenizin ardından oyuna her giriş çıkış yapmanızda bilgileriniz sıfırlanacak ve sonrasında bütün aşamaları tekrar ederek oyuna yeniden giriş sağlamak zorunda kalacaksınız.

Oyun içerisindeki genel amacınız büyümek olmalıdır. Bunun için de bilgisayarınıza bağlı olan fare aygıtının yardımı ile üzerinde isim yazılı olmayan küçük parçacıkları toplayarak işe başlayabilirsiniz. Ardından kendiniz için yeterli büyüklüğe geldiğinizi düşündüğünüze sizden daha küçük boyutlara sahip olan rakiplerinizin üzerine adeta bir kabus gibi çökerek onları oyunun izin vermiş olduğu alan içerisinde amansız bir şekilde kovalayabilir ve onların tamamını ya da onların bir kısmını kendinize yem ederek daha da büyüyebilirsiniz.