Shopping Cart

Online 7/24 Canlı Destek

yeni film izle hd film seyret
AMD Ekran Karti FPS Arttirma

AMD Ekran Kartı FPS Arttırma 2021

AMD Ekran Kartı FPS Arttırma 2021

AMD Ekran Kartı FPS Arttırma 2021 nasıl yapılır? Bilgisayar oyunlarında FPS arttırmak için internette birçok farklı rehber bulunmaktadır. FPS nedir? FPS oyun içindeki performans anlamına gelmektedir. Oyun performansı için ekran kartı önemlidir. Ekran kart ayarlarının doğru bir şekilde yapılmış olması gerekir. Ayarların, oyun performansını en yüksek düzeyde sağlanması şeklinde yapılması önemlidir.

AMD Ekran Kartı Ayarları

Oyun performansı arttırmak için yapılacak olan ayarlardan önce AMD ekran kartının güncel olması gerekir. Ayarlar, csgo, pubg gibi tüm oyunlarda kullanılabilir. Amd ekran kartı fps arttırma için yapılması gerekenler;

 • Öncelikle güncellik kontrolleri yapılmalıdır. Bunun için, yükleme yaptıktan sonra, radeon ayarlarını tıklayın.
 • Gaming sekmesinde sağ sepete ekle işlemini yapın
 • Aplikasyon seçimi için performansı arttırmak ve ayarlamak istediğiniz oyunu seçmelisiniz.
 • Oyun sembolü ekrana geldiğinde üç noktaya basılıp başlat denmelidir.
 • Oyunların sağında bulunan global ayarlarına tıklayın.
 • Ekranda bazı ayarları yapmanız gerekmektedir. FPS arttırma seçeneklerinin hepsi sıralı şekildedir. Yüzey biçim optimizasyonu sekmesini açık yapmalısınız. Shader Cashe seçeneğini aktif hale getirmelisiniz.
 • Ayarları düzenledikten sonra Home tuşuna basınız.
 • Tercihler sekmesinden- Radeon ek ayarlara basın.
 • Sol bölümde yer alan güç kısmını genişleterek geçişli grafikler genel ayarları bölümündeki pil kısmının yan tarafında takılı kısmı vardır. Takılı seçenekleri içinde yer alan ” performansı en iyi duruma getir” sekmesini işaretleyin.
 • Sol bölümde bulunan Geçişli Grafikler Uygulama Ayarları butonundan ekle deyiniz.
 • Performansını arttırmak istediğiniz oyunu seçin. Bu bölümde klasör kendiliğinden açılır. Açılan klasörden otomatik olarak oyunu seçin.
 • Oyunu seçtikten sonra grafik ayarları sekmesinden Yüksek Performans seçeneğini işaretlemelisiniz.
 • Uygula diyerek işlemi tamamlayın.
 • Denetim masasından, donanım ve ses, güç seçenekleri sekmesinin yanında bulunan dengeli plan ayarlarını değiştir seçeneğine tıklayın,
 • Gelişmiş güç ayarlarını değiştirin. Bununla birlikte, AMD powerplay ayarları için prize takılı durumdayken maksimum performansı seçiniz.
Önerilen ;
CS GO Hakkında Her Şey

AMD ekran kartı fps arttırma işlemlerinden sonra oyun performansı artacaktır.

Oyun Ayarları

AMD ekran kartı fps arttırma için oyun ayarlarının düzenlenmesi önemlidir. Oyun ayarları için öncelikle varsayılan ayarları değiştirmek gerekmektedir. AMD Radeon ayarlarına tıklayın. Game bölümünden global ayarlara tıklayın. Örtüşme önleme modu olan Anti- Aliasing modunda, Anti- Aliasing SSAA bölümünü seçmelisiniz. Bu bölüm parlaklığı arttırmakta ve görüntü kalitesini etkilememektedir. Bunun yanı sıra morfolojik filtreleme önemlidir. Morfolojik filtreleme yöntemi, shader bazlı bir tekniktir. Radeon ayarları içinde bulunan AA modlarına kıyasla daha düşük etkiye sahiptir. Fakat bazen görüntüde ince bir bulanıklık ortaya çıkarır. Bu filtreleme, kenarlarda meydana gelen bozulma ve kırılmaları düzeltmektedir. Filtre ayarları için tam ekran moduna gelmek gerekir. Bu bölümde Override ayarları düzenlenir.

Bununla birlikte, oyunların büyük bir bölümü üçlü bir arabellek ile oluşturulmaktadır. OpenGL üçlü arabellek kullanılır. Böylece, ekran kartı bölümünde yapılacak olan ayarlamalar ile oyun performansı artmış olur. OpenGL oyunları için geçerli olan üçlü arabellek ayarları açılır. Ayrıca OpenGL Tripple Buffering bölümünün ON olması gerekmektedir.

votes
Makalemizi Oylayın
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Anında Teslim Hesap

Otomatik Teslim Hesaplar

Anında Değişim

Hesaplar Ömür Boyu Garantilidir.

Canlı Destek

7/24 Canlı Destek

Güvenli Ödeme

256Bit Şifreleme ve 3D Secure