Shopping Cart

Online 7/24 Canlı Destek

yeni film izle hd film seyret
age of empires 2 botlari yenme

Age Of Empires 2 Taktikleri

Age Of Empires 2 Taktikleri
Age Of Empires 2 Taktikleri

      Age of Empires 2 Taktikleri

                Oyuna yeni başlayan oyuncular için bu yazı tavsiye özelliği taşıyan taktikleri içermektedir. İlk olarak bu oyunu iyi bir şekilde oynayabilmek adına ırkların artı ve eksi özelliklerini iyi bir şekilde bilmeniz gerekiyor. Sonrasında hangi kaleden hangi asker çıkar, geliştirmelerin kaçı tamamlanmış, yapılabilir veya yapılamaz durumda olanların hepsinin kontrol edilmesinin ardından bir ırka yönelmenizi tavsiye etmekteyim. Daha sonrasında ise bu bilgileri kapmanızın ardından rakibinizin seçeneğine göre bir ırk seçimi gerçekleştirin ve ilk ırk seçimini rakibinizin gerçekleştirmesini bekleyin.

Bizans ya da Sarazens Oynarken

                Bizans oynanması esnasında söz konusu olan taktiğin uygulanması durumu çok daha kolay olacak ve çok daha rahat bir şekilde gerçekleştirilebilecektir. Zira çağ atlama işleminin yapılması çok daha düşük maliyetlere gerçekleşmektedir. Kale çağına geçiş yaptığınız zaman elinizde tam olarak altı adet kadar deve üretebilmek adına kaynak olmalıdır. Altı adet deveyi üretin ve bu altı adet devenin yanına da üç adet işçi sağlayarak rakibinizin üstüne yürümeye başlayın. Gerçekleştirmiş olduğunuz bu basit saldırı aslında tam bir taciz saldırısı olacaktır. Elinizde bulunmakta olan altı adet deve ile kaynakları olabildiğince taciz etmeye gayret edin ve ardından işçilerinize uygun olacak bir noktaya kule ve veya taş mevcut ise bir kale dikmesini emredin.

Saraken

                Eğer seçiminizi Sarakenlerden tarafa kullanacaksanız ırkların pek çoğuna üstünlük kurmanız anlamına gelecektir bu seçiminiz. Fakat sadece ama sadece bir ırktan korkmanız gerekebilir. Söz konusu olan bu korkmanız gereken ise Teutuons’dur. Kalelerinden çıkmakta olan Teutuon’sların yedi ya da sekiz adet kadarı bir ordu büyüklüğündeki Saraken devesini yok edebilecek kadar güçlü birimler haline getirilmiştir. Teutuons’ların da etkisiz ve zayıf olarak kaldıkları milletler aslında Britons’lar ve Çinlilerdir. Tutuons’lar sizin askeri birimleriniz arasında yer almakta olan okçulara karşı hiçbir dayanıklılık emaresi gösteremeyeceklerdir. Çinlilerin ve Britons’ların eksisi ise kuşatması iyi olan ırklar değillerdir ve aynı zamanda Franklara da çok rahat biçimde üstünlük kurabileceğiniz milletler arasında yer almaktadır. Ayrıca develi birlikler çok kuvvetli birliklerdir.

votes
Makalemizi Oylayın
Önerilen ;
GTA5 Telefon Numaraları
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Anında Teslim Hesap

Otomatik Teslim Hesaplar

Anında Değişim

Hesaplar Ömür Boyu Garantilidir.

Canlı Destek

7/24 Canlı Destek

Güvenli Ödeme

256Bit Şifreleme ve 3D Secure